Dubrovačka privanta gimnazija – puna športskog duha !!!

Naša mala i mlada gimnazija športski je izuzetno aktivna. Osim što pomažemo i podržavamo mnoge naše učenike športaše, pružajući im, po njihovu svjedočenju, puno povoljnije uvjete učenje i treniranja od bilo koje športske gimnazije, naši učenici i nastavnici su tijekom cijele školske godine izuzetno aktivni i angažirani u raznim športovima.

Od prve godine uspješno sudjelujemo na malonogometnim natjecanjima. Izuzetno nam je kvalitetna rukometna ekipa. Sudjelujemo i u stolnoteniskim, vaterpolskim, a djevojke i u odbojkaškim natjecanjima. Bili smo dio i biciklijade ulicama našeg grada. Najamnje dva puta godišnje uz terenske nasatve, organiziramo i školske športske dane u kojima sudjeluju naši učenici i nastavnici – natječemo se i zabaljamo tada u  nogometu, košarci, graničarima, odbojci, plivanju, gimnastici, aerobiku, atletici…

Donosimo samo neke od rezultata natjecanja u kojima su sudjelovali klubovi i pojedinci Dubrovačke privatne gimanzije:

MALI  NOGOMET

Klasična gimanzija Ruđera Boškovića – Dubrovačka privatna gimnazija      0: 3

Utakmica za 1. mjesto
Muški đački dom Dubrovnik – Dbk privatna gimnazija                                  1 : 7     (1/3)

Poredak:

  1. 1.    Dubrovačka privatna gimnazija

(Bruno Krnetić, Marino Bebić, Orsat Franić, Tomislav Šoletić, Anel Tupuzović, Franko Đugum – kapetan, Luka Mekiš, Emilio Svilokos, Nikola Daničić, Ivan Škarica, voditelj Tomislav Franušić)

 

KOŠARKA

Na natjecanju školskih športskih klubova srednjih škola u košarci za mladiće za 2012./2013. školsku godinu u skupini Dubrovnik postignuti su slijedeći rezultati:

Grupa Dubrovnik „B“ –  Športska dvorana Dubrovnik 26. 11. 2012. u 12,00 sati  
Dubrovačka privatna gimnazija – Turist i ug. šk Dbk                           25 : 47
Muški đački dom Dbk – Obrtnička škola Dbk                                            3 : 0 bb

Utakmica za 1. mjesto
Muški đački dom Dbk –  Turist i ug. šk Dbk                                              29 : 48

STOLNI  TENIS

Županijsko prvenstvo ŠŠD u stolnom tenisu za srednje škole

Dubrovačko – neretvanske županije, Dubrovnik, 11.prosinca 2012.

Kup sistem:
Osmina finala:
SŠ fra A. K. Miošića Ploče – Biskupijska klasična gimnazija R. Boškovića               3:0

Četvrtfinale:
Blato – Ploče 3:1
SŠ P. Šegedina Korčula– Gimnazija Dubrovnik                                                           3:0
SŠ Vela Luka – Dubrovačka privatna gimnazija                                                           3:0
Pomorsko-tehnička škola – Dubrovačka privatna gimnazija                                 3:0

Polufinala:
1-4. mjesto:
SŠ Blato – Pomorsko-tehnička škola                                                                                2:3
SŠ Vela Luka – SŠ P.Šegedina Korčula                                                                           3:0
5-8. mjesto:
Gimnazija Dubrovnik – Dubrovačka privatna gimnazija                                       3:1
SŠ fra A.K.Miošića Ploče –  Umjetnička škola L.Sorkočevića                                     3:0

Finala:               za 7. mjesto:
Dubrovačka privatna gimnazija – Umjetnička škola L.Sorkočevića                     3:1

za 5. mjesto:
SŠ fra A.K.Miošića Ploče – Gimnazija Dubrovnik                                                          3:0

za 3. mjesto:
SŠ Blato – SŠ P.Šegedina Korčula                                                                                   3:1

za 1. mjesto:
Pomorsko-tehnička škola Dubrovnik. – SŠ  Vela Luka                                                  3 :2

Konačni poredak:
1. ŠŠK „Pomorac” Pomorsko-tehnička škola (Dubrovnik);
            (Ivan Simović, Ivan Brčić, Ivan Sršen, Ante Jupek, voditelj Antonio Lučić)

2. ŠŠK „Dupin” Srednja škola Vela Luka;
            (Ivan Barčot, Nikola Grbin, Petar Stipković, voditeljica Ofelija Dragojević)

3. ŠŠK „Škoj” Srednja škola Blato
            (Matija Žanetić, Edi Šeparović, Marko Burmas, voditelj Nenad Šeparović)

4. ŠŠK „Korčula” Srednja škola Petra Šegedina Korčula,
(Antonio Golić, Josip Golić, Zvonimir Vekić, Antonio Šabić, voditeljica Vana Veršić)

5. ŠŠK „Ploča” Srednja škola fra Andrije Kačića Miošića Ploče
            (Romeo Šunjić, Tonći Musulin, Ivan Antunović, Josip Marušić, voditelj Siniša Spremo)

6. ŠŠK „Gimnazijalac” Gimnazija Dubrovnik,
(Antonio Noković, Mario Savić, Antun Đuraš, Marko Krmek, voditelj Vlaho Zlošilo)

7. Dubrovačka privatna gimnazija Dubrovnik
            (Jan Tot Horti, Maro Knežević, Maro Franić, Antonio Pejić, voditelj Tomislav Franušić)

8. ŠŠK „Umjetnik” Umjetnička škola Luke Sorkočevića Dubrovnik,
            (Antonio Grkeš, Damir Vlašić, Antonio Gavranić, voditelj Marko Nodilo)

9. ŠŠK „Ruđer” Biskupijska klasična gimnazija Ruđera Boškovića Dubrovnik
(Petar Šanje, Dominik Kotlar, Toni Benić, voditelj Marko Nodilo)

 

VATERPOLO

Županijsko prvenstvo školskih športskih klubova srednjih škola u vaterpolu održano je 19. travnja 2012.g. na Gradskom bazenu u Dubrovniku.
Postignuti su slijedeći rezultati:

četvrtfinale
Dubrovačka privatna gimnazija – Pomorsko-tehnička škola Dbk           7: 10
( Nikša Matušižć 1, Stjepo Majkovica 1, Vlaho Kolić 1, Dario Marlais 2, Toni rozić 3, jure grbić 1 i Kruno Oberan 1 za PTŠ, a Niko Madeško 3, Orsat Franić 1, Nino Butrica 3 za Dubrovačku privatnu gimnaziju) 

1. ŠŠK “Crvena Hrvatska” Ekonomske i trgovačke škole Dubrovnik
( Pavo Zonić,  Tino Cvjetković, Ivan Jurić, Tomislav Duždević, Mateo Sentić, Mateo Škurla, Ivo Ivaniš, Toni Paskojević, Bruno Tadić, Jakša Đurković, Petar Krkić,
– voditelj Maro Puljić) 

2. ŠŠK “Gimnazijalac” Gimnazije Dubrovnik
(Toni Penović, Pavo Čučka, Ivan Srijemsi, Cvjeto Radović, Toni Popadić Batina,
Nikša Petrović, Stjepan Desin, Ivan Knežević, Loren Fatović, Teo dadić, Ivan Šteta,
Marko Buconić, – voditelj Vlaho Zlošilo)

3.ŠŠK “Gimnazija” Dubrovačka privatna gimnazija
(Marino Bebić, Ivan Škarica, Niko Madeško, Bruno Krnetić, Ivan Merčep, Orsat
Franić, Florijan Gleđ, Luka Kolić, Toni Monković, Vlaho krkić, Nino Butrica, voditelj Tomislav Franušić)

RUKOMET

Dubrovačka privatna gimnazija – Medicinska škola                                12: 8

Dubrovačka privatna gimnazija – Turističko-ugostiteljska škola            10: 5

Dubrovačka privatna gimnazija – Ekonomsko-trgovačka škola                        7: 8

Dubrovačka privatna gimnazija – Opća gimnazija Dubrovnik                         15: 12

Ekipa DPG-a: (B. Krnetić, O. Franić, F. Đugum, L. Bartulović, N. Madeško, I. Škarica, I.R. Koši, J. T. Horti, T. Šoletić, A. Topuzović,  M. Bebić – kapetan, voditeljica: Karmela Prkačin Nikolić )

 

ODBOJKA

Naše su djevojke ove godine debitirale protiv ekipe Opće gimanzije Dubrovnik i bez minute treninga pružile jako dobru igru i solidan otpor kvalitetnijim suparnicama. Izgubile su 1:3, ali „prvi se mačići u more bacaju“

 

Igrale su: Karla Mjehović, Josipa Vodopija, Aida Sufaj, Sandra Simatović, Ivana Kačić (voditeljica: Karmela Prkačin Nikolić)

BICIKLIZAM

 U rekreativno-edukativnoj biciklističkoj vožnji ulicama našega Grada od hotela Argentina, preko Straduna, Pila, Boninova, Ilijine Glavice, Šipčina do naše škole u Gružu sudjelovali su svi učenici i profesori naše škole, od kojih u cilj nije došlo samo troje, (uz pedagogicu koja nije niti pokušala…)

 

Mađu našim učenicima ima perspektivnih mladih dubrovačkih športaša kao što su:

 

NOGOMET: Franko Đugum jedan od najperspektivnijih nogometaša u Gradu pod Srđem,  njemu su uz bok Emilio Svilokos (koji se nedavno prebacio u teniske vode). Tu su još i goškaši Anel Topuzović, Nikola Daničić; Tomislav Šoletić i Andreo Bezić

RUKOMET: Naši Marino Bebć i Leo Brnin, članovi RK Dubrovnik spadaju svakako u najperspektivnije dubrovačke rukometaše, a ne treba zaboraviti niti Nika Madeška

TENIS: imamao već tenisača s iskustvom međunarodnih turnira na raznim kontinentima: Antonio Pejić

KOŠARKA: aktivan je naš Ivan Roman Koši

VATERPOLO: Kakva bi to dubrovačka škola bila bez Jugaša. Među našim učenicima se ističu braća Merčep: Jacob i Ivan, Vlaho Krkić, Mislav Arbulić i Luka Kolić

PLIVANJE Zvijezda u našoj športskoj obitelji svakako je ponos naše škole LUKŠA BACKOVIĆ, zasigurno nasljednik legendasrnog Mihovila Španje, plivački reprezentativac i paraolimpijac!

JEDRENJE: najaktivniji jedriličar član „Orsana“ je Robert Šoletić, uspješni sudionik mnogih natjecanja

BREAK DANCE:  športska slika naše škole bila bi nepotpuna da izostavima jednog od najstarijih i najboljih dubrovačkih breakdancera – Bruna Krnetića

BOKS Orsat Franić osim što odlično igra rukomet i nogomet u zadnje vrijeme se angažirao u treniranju boksa i to mu dobro ide!

 

U našoj školi ima još dosta športaša, rekreativaca – tenisača, jedriličara, plivača, odbojkaša, judaša. Dosta naših cura osim što nastoje paziti na liniju i zdravu prehranu  redovito prakticiraju aerobik…

Comments are closed.